photographing-children-735226_640

Gwiazdkowa zabawa w przedszkolu szkrabki

Grudzień i styczeń to dla wielu dzieci najbardziej ulubione miesiące w całym roku kalendarzowym. Nietrudno się domyślić, dlaczego. Poza tym, że zimą można nieskończoną ilość razy jeździć na nartach, sankach i łyżwach, a także lepić bałwana, to jeszcze grudzień stoi pod znakiem najpiękniejszych świąt na świecie, czyli Bożego Narodzenia, którego odpowiednikiem przedszkolnym jest Gwiazdka organizowana w większości przedszkoli mniej więcej miesiąc później. Społeczne przedszkole szkrabki także organizuje Gwiazdkę dla najmłodszych. Jest to okazja do nieskrępowanej zabawy. Naturalnie, organizowana jest wtedy przebierana impreza. W poprzednich latach w przedszkolu odbywały się karnawałowe Gwiazdki w oparciu o tematykę. Każde dziecko zostało przez rodzica przebrane np. za przedstawiciela danej grupy zawodowej w jednym roku, albo za postać z bajki w innym. W tej chwili w kwestii przebrań karnawałowych dla najmłodszych panuje już pełna dowolność, a dzieci same proponują, za kogo chciałyby się zmienić w ten jeden magiczny wieczór.

Przeboje przedszkolne

Gwiazdka przedszkolna stoi pod znakiem zabawy przy dziecięcych przebojach, które puszcza z komputera wynajęty na ten wieczór DJ. Oprawą muzyczną imprez gwiazdkowych w przedszkolu może się także zajmować ktoś z rodziców. Na Gwiazdkach przedszkolnych do tańca dla najmłodszych puszcza się wyłącznie dziecięce przeboje. Śpiewają je do dziś pamiętane przez starsze pokolenia artyści i zespoły, między innymi:

– zespół Fasolki

– zespół Gawęda

– zespół Majowe Nutki

– Natalka Kukulska

– Krzysztof Antkowiak

– Marysia Sadowska

– Miś i Margolcia

Zabawa przy słodkościach

Dzieci w przedszkolu podczas imprezy gwiazdkowej bawią się świetnie. Przygotowywane są też dla nich różne konkurencje zręcznościowe lub intelektualne. Wygrać można cenne nagrody ufundowane przez Komitet Rodzicielski. W sali ze stolikami oraz krzesełkami na dzieci czeka także słodki poczęstunek, składający się z ciast, ciasteczek, pączków, lodów, budyniu, świeżych owoców oraz napojów gazowanych do picia. W przerwie między jednym tańcem a drugim można więc nieco się posilić, by nadrobić stratę energii wyładowanej na tanecznym parkiecie przedszkolnym.

Przyjdź, Mikołaju

Punktem kulminacyjnym Gwiazdki przedszkolnej jest oczywiście przyjście Mikołaja. Przebiera się za niego ktoś z chętnych rodziców. Wręcza on najmłodszym paczki przygotowane dzięki składkom rodziców. W paczkach znajdują się zazwyczaj słodycze, bo to cieszy dzieciaki najbardziej. Zanim jednak każde dziecko otrzyma swój prezent, musi wykazać się przy wykonaniu zadania, o jakie poprosi święty Mikołaj. Czasem wystarczy powiedzieć wierszyk lub zaśpiewać piosenkę, albo zatańczyć.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *