child-649021_640

Optymalne przedszkole dla najmłodszych

Twoje dziecko szybko rośnie i czujesz, że to już ostatnia chwila, aby zacząć szukać dla niego odpowiedniego przedszkola, które będzie miało wpływ na jego początkowy rozwój. Wybór właściwego przedszkola dla małego dziecka jest bardzo ważny, bo atmosfera, w jakiej dziecko będzie przebywało na początku swojej edukacji rzutować będzie na dalszą przyszłość. Zdaje sobie sprawę z tego także przedszkole szkrabki, które zaprasza rodziców do zapoznania się z ofertą edukacyjno – opiekuńczą dla najmłodszych. W trakcie całego roku kalendarzowego organizuje się tzw. „dni otwarte”, podczas których można odwiedzić podwoje przedszkola, przyjrzeć się jego codziennemu funkcjonowaniu, obejrzeć sale, zapoznać się z zapleczem kuchennym oraz salami do zabaw dla najmłodszych. Zazwyczaj większość rodziców przekonuje się do przedszkola już po pierwszych odwiedzinach. Jeśli wychowują jednocześnie kilkoro dzieci niewiele młodszych od siebie, decydują się wtedy umieścić dzieci w jednej placówce przedszkolnej. W przedszkolu szkrabki więc przebywać i uczyć się może rodzeństwo.

Na światowym poziomie

Nowoczesne przedszkole szkrabki prezentuje niezwykle ciekawą ofertę edukacyjną. Języków obcych na przykład uczy się tutaj już w najmłodszych grupach. Dzieci znające język angielski od najmłodszych lat łatwiej radzą sobie w dalszych etapach edukacji, ale także w życiu dorosłym. Przedszkole uczy fantazji oraz kształtuje wyobraźnie. Dzieci uczą się funkcjonować w grupie i rozwijać zaszczepiane w nich pasje. Każde dziecko jest uważnie obserwowane, podchodzi się do tematu pedagogiki w sposób bardzo indywidualny, dzięki czemu szybko wykryta pasja jest w stanie wybuchnąć w najmłodszych ze zdwojoną siłą.

Nie tylko siedzenie w ławce

Dzieci uświadamia się, że na równi z rozwojem intelektualnym rozwija się także sprawność fizyczna. Zajęcia sportowe uczą dzieci zdrowej rywalizacji, a także przyjmowania porażek i radzenia sobie z nimi. W okresie wiosennym oraz letnim dzieci uwielbiają bawić się na placu zabaw tuż przy przedszkolu. Są tam liczne tory przeszkód, w sam raz przygotowane do sportowych rywalizacji. Można także grać w piłkę przy małym boisku.

Najlepsi nauczyciele

Przedszkole pochwalić się może gruntownie wykształconą kadrą pedagogiczną. Dzięki temu przedstawiciele pracujący w przedszkolu mogą zgodnie stwierdzić, że są profesjonalistami. Na uwadze jest zawsze dobro wszystkich dzieci. Placówka najuboższym rodzinom proponuje pomoc socjalną. W przedszkolu podczas sniadań każde dziecko może się najeść. W porze obiadowej dzieci otrzymują także jeden ciepły posiłek. Żadne dziecko w przedszkolu nie chodzi głodne. W tym miejscu jest ciepło, bezpiecznie. Panuje niezwykła, wręcz rodzinna atmosfera.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *