children-1160096_640

Przedszkole szkrabki i impreza Halloween

Zwyczaj Halloween przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Polega na tym, że w ostatnią noc października, tuż przed polskimi Zaduszkami organizuje się imprezy tematyczne z dziedziny horroru mroku i kryminału. Wiele osób w naszym kraju krytykuje propagowanie tego pomysłu wśród dzieci, ale trzeba zaznaczyć, że impreza z gatunku horroru przygotowywana jest dla dzieci w sposób humorystyczny i z przymrużeniem oka, mimo że tematyka grozy w pierwszym momencie wydaje się niezwykle trudna do zaaranżowania „na wesoło”. Jednak przedszkole szkrabki współpracuje z określonymi artystami, którzy organizują nie tylko Gwiazdkę, Pierwszy Dzień Wiosny, czy Zakończenie Roku Przedszkolnego, ale także Halloween. Znając ich wieloletni profesjonalizm, można mieć pewność, że impreza halloweenowa zostanie przygotowana na najwyższym poziomie. Halloween w przedszkolu musi podkreślać pewnego rodzaju atmosfera. Okna w sali przedszkolnej powinny zostać przyciemnione lub zasłonięte. Powinno jednak do sali dochodzić światło, aby dzieci wzajemnie się widziały. Dekorację sali przedszkolnej stanowią papierowe nietoperze, kartonowe potwory znane wszystkim dzieciom z telewizyjnych bajek. Na stół z poczęstunkiem trafiają słodycze przypominające kształtem i wyglądem ludzkie oczy, palce, zakrwawione ciastka. Wszystko to przygotowane jest jednak w bardzo humorystyczny sposób. Na czas imprezy halloweenowej dziewczynki przebierają się za czarownice, a chłopcy za czarnoksiężników. Niektóre dzieci z twarzami pomalowanymi na biało i czarnymi oczami trudno jest rozpoznać – zgodnie przyznają wychowawcy odpowiedzialni za prowadzenie imprezy.

Zawsze coś się dzieje

Podczas imprezy halloweenowej w przedszkolu oprócz tańca odbywa się też wiele konkursów tematycznych. Na przestronnej sali dzieciaki ścigają się ze sobą poprzez „latanie na miotłach” przygotowanych wcześniej przez mamy w domach. Chłopcy walczą ze sobą „na szable” wykonane z drewna, a więc bezpieczne. Odbywa się także konkurs na najdonośniejszy krzyk, wygrywa ten, kto swoim wrzaskiem najbardziej przerazi pozostałe dzieci.

Filmy jako rozgrzewka

Zanim impreza halloweenowa w przedszkolu zacznie się na dobre, poprzedza się ją dla podniesienia atmosfery seans filmowy z jakimś przystępnym filmem grozy dla dzieci, filmem przygodowym albo z filmem animowanym poruszającym tematykę halloween. Takich filmów w całej historii nakręcono bardzo wiele, dzięki czemu co roku można pokazywać dzieciom coś innego. Zakończona impreza halloween zostawia w dzieciach pozytywne wspomnienia oraz ulubione pamiątki w postaci zdjęć, na których same siebie nie poznają. Zdjęcia te przez lata bywają ozdobą prywatnych albumów rodzinnych.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *