O nas

Żłobek Językowy „Wyspa Szkrabików” powstał z pasji do pracy z dziećmi oraz z myślą o aktywnych zawodowo Rodzicach. Jest miejscem przyjaznym dzieciom, w którym realizujemy wizję nowoczesnego żłobka stymulującego wszechstronny rozwój dzieci.
W Wyspie Szkrabików zostawicie Państwo dzieci pod opieką kreatywnego i współpracującego ze sobą zespołu nauczycieli i asystentek, dla których praca z dziećmi jest pasją.
Tworzymy przyjazne środowisko, aby praca dawała radość.

Bezpośrednie otoczenie żłobka stanowi piękny ogród z mnogością zieleni oraz drzew i krzewów, które tworzą przytulne i bezpieczne miejsce. Ogrodzony plac zabaw zaspokaja potrzebę ruchu naszych dzieci i zabawy na świeżym powietrzu.

Na naszych zajęciach pobudzamy kreatywność, uczymy przez zabawę, zapewniamy zajęcia językowe, zabawy ruchowo-muzyczne, zajęcia rytmiczno-umuzykalniające oraz logopedię. Stymulujemy rozwój ruchowy, także na świeżym powietrzu.
Nasza placówka jest czynna w dni robocze, także w trakcie wakacji i ferii.
Aby zapewnić komfortowy rozwój Waszym dzieciom w naszej placówce funkcjonuje także grupa przedszkolna. W Wyspie Szkrabików dziecko po czasie żłobkowym może bez konieczności wprowadzania dużych zmian pozostać w grupie przedszkolnej, realizując podstawę programową.
Promujemy zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci poprzez:
  • odpowiednio skomponowane posiłki przygotowane w kuchni naszego przedszkola
  • uwzględniamy sezonową dostępność produktów, wykorzystując pełnowartościowe, świeże produkty
  • dostarczamy dzieciom wszystkich niezbędnych składników odżywczych, które wzmacniają ich naturalną odporność i wspomagają prawidłowy rozwój
  • spożywamy cztery posiłki dziennie, przygotowane w przedszkolnej kuchni, zawsze ze świeżych produktów
  • uwzględniamy indywidualne zalecenia dietetyczne dzieci z alergiami, bo mamy świadomość jego prawidłowego rozwoju
  • posiłki spożywamy w jadalni, sąsiadującej bezpośrednio z kuchnią, która serwuje ciepłe, świeże i kolorowe dania